Çatağıl ne demek, nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Yerleşim Birimleri Sözlüğü

Çatağıl anlamı
Afyon ili, İscehisar ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Çatağıl anlamı
Burdur ili, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

"Çatağıl" için örnek kullanımlar

Çatağıl, Burdur ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
Kaynak: Çatağıl, BurdurÇatağıl, Afyon ilinin İscehisar ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının neredn geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
Kaynak: Çatağıl, İscehisarAlanyurt, Selimiye, Çatağıl ve Dağlat çevreleri yayla ve dağ turizmine elverişlidir. İlçe merkezinin kuzeyindeki ormanlık alanlar piknik
Kaynak: İscehisar
Sponsorlu Bağlantılar

Çatağıl ile en alakalı sözcükler ve anlamı

 • Akçataş:

  Yerleşim Birimleri Sözlüğü

  Akçataş anlamı
  Ankara ili, Hasayaz bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Akçataş anlamı
  Çorum ili, Kargı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Akçataş anlamı
  Erzurum ili, Horasan ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Akçataş anlamı
  KasTamonu ili, Akkaya bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Akçataş anlamı
  Nevşehir ili, Hacıbektaş ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Akçataş anlamı
  Sivas ili, Gölova ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Akçataş anlamı
  Şanlıurfa ili, Viranşehir ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

  “Akçataş” için örnek kullanımlar

  Akçataş, şu anlamlara gelebilir: Akçataş – Sivas ili Gölova ilçesinin köyü. Akçataş – Nevşehir ili Hacıbektaş ilçesinin köyü
  Kaynak: AkçataşAkçataş, Çorum ilinin Kargı ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: KURULMUŞ OLUP KURULDUĞU ZEMİNDEKİ TAŞLAR BEYAZ OLDUĞU İÇİN AKÇATAŞ DENİLMİŞTİR.
  Kaynak: Akçataş, KargıAkçataş, Sivas ilinin Gölova ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Akçataş, GölovaAkçataş, Kastamonu ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Akçataş, KastamonuAkçataş, Erzurum ilinin Horasan ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: köyün en ileri geleni Mehmet Ali TURHAN beydir. Mehmet Ali bey den
  Kaynak: Akçataş, HorasanAkçataş, Nevşehir ilinin Hacıbektaş ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Akçataş, HacıbektaşAkçataş, Ankara ilinin Kalecik ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe : tarihi hakkında geniş bir bilgi yoktur ama geçmişinin eskilere
  Kaynak: Akçataş, KalecikKuzeyde Değirmenkaya ve Hasayaz kuzeybatıda Yılanlı, batıda Akçataş, güneybatıda Elecik, güneyde Çiftlik köyleri ile komşudur.
  Kaynak: Karahüyük, KalecikAyrıca köyde Akçataş taş ocağı, doğaltaş hizmetiyle Muğla , Antalya çevresinde ün salmıştır Fakat bu taş ne yazık ki göcek taşı olarak
  Kaynak: Karacaören, FethiyeYan köyler ise Kuzeyde Akçataş Köyü, Kuzeydoğusunda Karahöyük KÖyü, Doğusunda Çiftlik Köyü, Güneyinde Eskiköy ve Haydar Köyü, Batısında
  Kaynak: Elecik, AkyurtHacıbektaşa bağlı Akçataş (Topayın (Topluayin), Aşıklar, Anapınar, Babanpınar,Kayı, Çivril, İlicek,Yenice (Engel), Kütükçü hala alevi
  Kaynak: Hıdırlar, Hacıbektaş

  Devamını Oku
 • Dağçatağı:

  Yerleşim Birimleri Sözlüğü

  Dağçatağı anlamı
  KasTamonu ili, Tosya ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

  “Dağçatağı” için örnek kullanımlar

  Dağçatağı, Kastamonu ilinin Tosya ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Dağçatağı, Tosya

  Devamını Oku
 • Taşlıçay:

  Güncel Türkçe Sözlük

  Taşlıçay anlamı
  öz. is. (taşlı’çay) Ağrı iline bağlı ilçelerden biri.

  Yerleşim Birimleri Sözlüğü

  Taşlıçay anlamı
  Bingöl ili, Karlıova ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Taşlıçay anlamı
  Ordu ili, Gülyalı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Taşlıçay anlamı
  Van ili, Kocapınar bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

  “Taşlıçay” için örnek kullanımlar

  Taşlıçay Ağrı ilinin bir ilçe sidir. Türkiye İran transit yolu üzerinde, Murat nehrinin kuzey kıyısında kurulmuştur. Doğudan Diyadin ve
  Kaynak: TaşlıçayTaşlıçay köyü Gülyalı ilçesine bağlı bir köydür. Köy muhtarı Necip SAĞLAM’DIR. Köy halkı büyük göçler vermiştir.
  Kaynak: Taşlıçay, GülyalıTaşlıçay, Van ilinin Erciş ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Taşlıçay, ErcişGeçitveren, Ağrı ilinin Taşlıçay ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe : Köy halkı, Karapapak/Terekeme Türklerinden oluşmaktadır.
  Kaynak: Geçitveren, TaşlıçayBayıraltı, Ağrı ilinin Taşlıçay ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Bayıraltı, TaşlıçayAşağıdumanlı, Ağrı ilinin Taşlıçay ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Aşağıdumanlı, TaşlıçayAlakoçlu, Ağrı ilinin Taşlıçay ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köy Kürt asıllıdır. Kültür : Köyün gelenek , görenek ve yemek leri
  Kaynak: Alakoçlu, TaşlıçayGündoğdu, Ağrı ilinin Taşlıçay ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Gündoğdu, TaşlıçayKumluca, Ağrı ilinin Taşlıçay ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün asıl ismi Gundi Xaci Mohammed’dir, devlet tarafından sonradan
  Kaynak: Kumluca, TaşlıçayKumlubucak, Ağrı ilinin Taşlıçay ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe : Köy halkı, Karapapak/Terekeme Türklerinden oluşmaktadır.
  Kaynak: Kumlubucak, TaşlıçayKaragöz, Ağrı ilinin Taşlıçay ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Karagöz, TaşlıçayKağnılı, Ağrı ilinin Taşlıçay ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur
  Kaynak: Kağnılı, TaşlıçayGüneysöğüt, Ağrı ilinin Taşlıçay ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Güneysöğüt, TaşlıçayDüzgören, Ağrı ilinin Taşlıçay ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Düzgören, TaşlıçayDilekyazı, Ağrı ilinin Taşlıçay ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Dilekyazı, TaşlıçayBoyuncak, Ağrı ilinin Taşlıçay ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Boyuncak, TaşlıçayBayramyazı, Ağrı ilinin Taşlıçay ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe : Köy halkı, Azerbaycan Türklerinden ve Kürtlerden oluşmaktadır.
  Kaynak: Bayramyazı, TaşlıçayAşağıtoklu, Ağrı ilinin Taşlıçay ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe : Köy halkı, Karapapak/Terekeme Türklerinden oluşmaktadır.
  Kaynak: Aşağıtoklu, TaşlıçayAşağıesen, Ağrı ilinin Taşlıçay ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Aşağıesen, TaşlıçayAşağıdüzmeydan, Ağrı ilinin Taşlıçay ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün tarihi çok eski olmakla beraber;ne zaman kurulduğu hakkında
  Kaynak: Aşağıdüzmeydan, Taşlıçay

  Devamını Oku
 • Çaltılı:

  Yerleşim Birimleri Sözlüğü

  Çaltılı anlamı
  Adıyaman ili, Kâhta ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Çaltılı anlamı
  Balıkesir ili, Savaştepe ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Çaltılı anlamı
  Balıkesir ili, Sındırgı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Çaltılı anlamı
  Erzurum ili, Göksu bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Çaltılı anlamı
  Gümüşhane ili, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Çaltılı anlamı
  İçel ili, Mut ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Çaltılı anlamı
  Kütahya ili, Tavşanlı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Çaltılı anlamı
  Manisa ili, Salihli ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Çaltılı anlamı
  Muş ili, Varto ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Çaltılı anlamı
  Sivas ili, Hafik ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Çaltılı anlamı
  Trabzon ili, Of ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

  “Çaltılı” için örnek kullanımlar

  Çaltılı, Balıkesir ilinin Savaştepe ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün halkı Karakeçili yörüklerindendir. Kültür
  Kaynak: Çaltılı, SavaştepeÇaltılı, Gümüşhane ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: “Reksene” adı koyulup daha sonra da “Çaltılı” olarak değiştirilmiştir.
  Kaynak: Çaltılı, GümüşhaneÇaltılı, Trabzon ilinin Of ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Çaltılı, “sıralı ve bodur ağaç” anlamına gelmektedir. Of’un düşman
  Kaynak: Çaltılı, OfÇaltılı, Sivas ilinin Hafik ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Çaltılı, HafikÇaltılı, Erzurum ilinin Karayazı ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Çaltılı, KarayazıÇaltılı, Manisa ilinin Salihli ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köy,köyün yukarısında bulunan Sütçüdere den gelmiştir. Kültür
  Kaynak: Çaltılı, SalihliÇaltılı, Muş ilinin Varto ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Çaltılı, VartoÇaltılı, Balıkesir ilinin Sındırgı ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Çaltılı, SındırgıÇaltılı, Mersin ilinin Mut ilçesine bağlı bir köydür. Coğrafya : Mersin merkezine 170, Mut merkezine ise 10 km uzaklıktadır.
  Kaynak: Çaltılı, MutÇaltılı, Adıyaman ilinin Kahta ilçesine bağlı bir köy dür. TARİHİ YOZGAT TAN GELMELER VE BUNDAN 100 YIL ELVER GELMİŞLERDİR. Kültür
  Kaynak: Çaltılı, Kahtamevkii, Çaltılı, Kesik Beli, Kız Taşı, Bahadın Oluğu, Eynif Ovası, Başlar, Ormana, İbradı ve Gembos Ovasını takibederek Beyşehir’e ulaşır
  Kaynak: Etenna

  Devamını Oku
 • Kızılören:

  Güncel Türkçe Sözlük

  Kızılören anlamı
  öz. is. (kızı’lören) Afyonkarahisar iline bağlı ilçelerden biri.

  Yerleşim Birimleri Sözlüğü

  Kızılören anlamı
  Afyon ili, Dazkırı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Kızılören anlamı
  Ankara ili, Çubuk ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Kızılören anlamı
  Erzurum ili, Pasinler ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Kızılören anlamı
  KasTamonu ili, İğdir bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Kızılören anlamı
  Kayseri ili, İncesu ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Kızılören anlamı
  Kayseri ili, Pazarören bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Kızılören anlamı
  Kayseri ili, Tomarza ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Kızılören anlamı
  Konya ili, Kızılören bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Kızılören anlamı
  Manisa ili, Soma ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Kızılören anlamı
  Niğde ili,Kızılören anlamı
  Sivas ili, Celâlli bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Kızılören anlamı
  Sivas ili, Gürün ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Kızılören anlamı
  Van ili, Deliçay bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

  “Kızılören” için örnek kullanımlar

  Kızılören, Afyonkarahisar ili nin bir ilçesidir. Türkiye’nin en küçük 10 ilçesi arasında yer alır.Dinar ‘a 26 kilometre, Ankara asfaltına
  Kaynak: KızılörenKızılören, Niğde ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köy dür. Ö Tarihçe Köyün adının önceleri Kızılviran olduğu ve bu isimden önce bilgi yok.
  Kaynak: Kızılören, NiğdeKızılören, Van ilinin Erciş ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Kızılören, ErcişKızılören, Kastamonu ilinin Araç ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Kızılören, AraçKızılören, Manisa ilinin Soma ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Kızılören, SomaKızılören, Erzurum ilinin Pasinler ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köy halkının Türkmen kökenli olduğu bilinmekle beraber tam olarak
  Kaynak: Kızılören, PasinlerKızılören 1929 yılına kadar İskilip’e bağlı bir köyken bu tarihte nüfusu nedeniyle nahiye yapılıp tekrar İskilip’e bağlanmıştır.
  Kaynak: UğurludağKızılören, yerleşim adları: Kızılören, Afyonkarahisar Kızılören, Kastamonu Kızılören, Kayseri Kızılören, Manisa
  Kaynak: Kızılören (anlam ayrımı)Kızılören Kasabası. Kızılören Kasabası, Kayseri ilinin, İncesu ilçesine bağlı bir yerleşim yeridir. Kuzeydoğusunda Kayseri, batısında İncesu
  Kaynak: Kızılören, İncesuKızılören, Ankara ilinin Çubuk ilçesine bağlı bir köy dür. Kızılören köyü, Ankara’nın Çubuk ilçesinde bulunan köylerden biridir.
  Kaynak: Kızılören, ÇubukYenibelkavak, Afyon ilinin Kızılören ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün tarihi hakkında bilgi yoktur. Coğrafya : Afyonkarahisar ‘ın
  Kaynak: Yenibelkavak, KızılörenEkinova, Afyon ilinin Kızılören ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köy eski bir Türkmen köyüdür ancak kıpti arap soyundan bir ailede
  Kaynak: Ekinova, KızılörenGülyazı, Afyon ilinin Kızılören ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün tarihi hakkında bilgi yoktur. Coğrafya : Afyonkarahisar ‘ın
  Kaynak: Gülyazı, KızılörenTürkbelkavak, Afyon ilinin Kızılören ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Eski bir Türkmen köyüdür. Coğrafya : Afyonkarahisar ‘ın merkezine
  Kaynak: Türkbelkavak, KızılörenKızılören Kasabası, Kayseri ilinin, İncesu ilçesine bağlı bir yerleşim yeridir. Kuzeydoğusunda Kayseri, batısında İncesu ilçesi, doğusunda
  Kaynak: Kızılören, KayseriKızılören, Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesine bağlı bir köydür. Tarihçe : Oğuzların Avşar boyundandır. Kızılören Köyü, aslen Adana’dan 19.
  Kaynak: Kızılören, PınarbaşıKızılören, Sivas ilinin Hafik ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Kızılören, HafikKızılören, Sivas ilinin Gürün ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe Kültür : Türkmen kültür gelenek ve görenekleri yaşanmaktadır.
  Kaynak: Kızılören, GürünKızılören, Afyon ilinin Dazkırı ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihi: Köyün tarihi hakkında bilgi yoktur. Coğrafya : Afyonkarahisar ‘ın
  Kaynak: Kızılören, DazkırıKızılören, Kayseri ilinin Tomarza ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: köyün ismi köydeki virane örenlerden gelir. Kültür: köyun hersene
  Kaynak: Kızılören, Tomarza

  Devamını Oku
 • Darılı:

  Yerleşim Birimleri Sözlüğü

  Darılı anlamı
  Kayseri ili, Felâhiye ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Darılı anlamı
  Malatya ili, Kuluncak ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Darılı anlamı
  Rize ili, Pazar ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Darılı anlamı
  Trabzon ili, Of ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

  “Darılı” için örnek kullanımlar

  Darılı, Malatya ilinin Kuluncak ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe : Köyün 150-200 yıllık bir tarihi vardır. Kültür : Türkmen Alevi kültür
  Kaynak: Darılı, KuluncakDarılı, Rize ilinin Pazar ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Darılı, PazarDarılı, Trabzon ilinin Of ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Darılı, OfDarılı, Kayseri ilinin Felahiye ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Darılı, Felahiye

  Devamını Oku
 • Alanköy:

  Yerleşim Birimleri Sözlüğü

  Alanköy anlamı
  Amasya ili, Göynücek ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Alanköy anlamı
  Amasya ili, Hamamözü ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Alanköy anlamı
  Ankara ili, Nallıhan ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Alanköy anlamı
  Balıkesir ili, Yağcılar bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Alanköy anlamı
  Bolu ili, Göynük ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Alanköy anlamı
  Burdur ili, Yeşilova ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Alanköy anlamı
  Çanakkale ili, Kirazlı bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Alanköy anlamı
  İzmir ili, Bayındır ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Alanköy anlamı
  Kırşehir ili, Çiçekdağı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Alanköy anlamı
  Konya ili, Akören ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Alanköy anlamı
  Ordu ili, Akkuş ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Alanköy anlamı
  Ordu ili, Mesudiye ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Alanköy anlamı
  Samsun ili, Beşpınar bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Alanköy anlamı
  Samsun ili, Mezraa bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Alanköy anlamı
  Samsun ili, Salıpazarı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Alanköy anlamı
  Sivas ili, Doğanşar ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Alanköy anlamı
  Tokat ili, Almus ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Alanköy anlamı
  Tokat ili, Başçiftlik ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Alanköy anlamı
  Tokat ili, Karayaka bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Alanköy anlamı
  Tokat ili, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

  “Alanköy” için örnek kullanımlar

  Alanköy – Amasya ili Göynücek ilçesinin köyü. Alanköy – Amasya ili Hamamözü ilçesinin köyü. Alanköy – Ankara ili Nallıhan ilçesinin
  Kaynak: AlanköyAlanköy, Sivas ilinin Doğanşar ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Alanköy, DoğanşarAlanköy, Tokat ilinin Erbaa ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Alanköy, ErbaaAlanköy, Tokat ilinin Almus ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Alanköy, AlmusAlanköy, Bolu ilinin Göynük ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Alanköy, GöynükAlanköy Köyü, Çanakkale ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün tarihi hakkında bilgi yoktur. Kültür: Köyün gelenek ,
  Kaynak: Alanköy, ÇanakkaleAlanköy, Tokat ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: çerkez köyü kafkas göçmeni. Kültür: Köyün gelenek , görenek ve yemek leri
  Kaynak: Alanköy, TokatAlanköy, Balıkesir ilinin Bigadiç ilçesine bağlı bir köy dür. kirazı, kestanesi, cevizi, üzümü, pekmezi, fındığı, çileği, patatesi,
  Kaynak: Alanköy, BigadiçAlanköy, Tokat ilinin Başçiftlik ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Alanköy, BaşçiftlikAlanköy, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Alanköy, NallıhanAlanköy, Amasya ilinin Hamamözü ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve hakkında bilgi yoktur. köyümüzün
  Kaynak: Alanköy, HamamözüAlanköy, Samsun ilinin Salıpazarı ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Alanköy, SalıpazarıAlanköy, Burdur ilinin Yeşilova ilçesine bağlı bir köy dür. Kültür: Ege ve Akdeniz kültürü görülmektedir. Coğrafya: Burdur iline 54 km,
  Kaynak: Alanköy, YeşilovaAlanköy, Samsun ilinin Vezirköprü ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe Kültür Coğrafya: Samsun iline 152 km, Vezirköprü ilçesine 33 km
  Kaynak: Alanköy, VezirköprüAlanköy, Amasya ilinin Göynücek ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Alan, Göynücekİlk ismi Alanköy olan yerleşkenin adı çevresindeki köy ve kasabalardan birçok arazi ve toprak satın almasıyla verilmiştir. Şimdiki Kıralan
  Kaynak: Kıralan, Çivril

  Devamını Oku
 • Bölükören:

  Yerleşim Birimleri Sözlüğü

  Bölükören anlamı
  Bolu ili, Mengen ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Bölükören anlamı
  Karabük ili, Eskipazar ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Bölükören anlamı
  Karabük ili, Ovacık ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Bölükören anlamı
  Nevşehir ili, Gülşehir ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

  “Bölükören” için örnek kullanımlar

  Bölükören, Karabük ilinin Eskipazar ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Karabük ili Eskipazar ilçesine bağlı Bölükviran KÖYÜ’nün bilinen
  Kaynak: Bölükören, EskipazarBölükören, Karabük ilinin Ovacık ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Bölükören, OvacıkBölükören, Bolu ilinin Mengen ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Bölükören, MengenKonum itibariyle Yürekören, Dökecek, Bölükören, Yaka, Taşoğlu, Çatak ve Çerkeş’in Karaşer Köyü ile sınır komşusudur. Köyün genel geçim
  Kaynak: Sofuoğlu, Ovacık

  Devamını Oku
 • Yaylaköy:

  Yerleşim Birimleri Sözlüğü

  Yaylaköy anlamı
  Afyon ili, Dazkırı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Yaylaköy anlamı
  Ağrı ili, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Yaylaköy anlamı
  Ankara ili, Karaali bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Yaylaköy anlamı
  Aydın ili, Kuşadası ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Yaylaköy anlamı
  Balıkesir ili, Manyas ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Yaylaköy anlamı
  Burdur ili, Tefenni ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Yaylaköy anlamı
  Edirne ili, Mecidiye bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Yaylaköy anlamı
  Erzurum ili, Çiftlik bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Yaylaköy anlamı
  Eskişehir ili, Mihalıççık ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Yaylaköy anlamı
  İzmir ili, Kınık ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Yaylaköy anlamı
  İzmir ili, Küçükbahçe bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Yaylaköy anlamı
  KasTamonu ili, Cide ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Yaylaköy anlamı
  Kütahya ili, Gediz ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Yaylaköy anlamı
  Manisa ili, Osmancalı bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Yaylaköy anlamı
  Mardin ili, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Yaylaköy anlamı
  Rize ili, Çamlıhemşin ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Yaylaköy anlamı
  Samsun ili, Asarcık ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Yaylaköy anlamı
  Samsun ili, Salıpazarı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Yaylaköy anlamı
  Şırnak ili, Oyalı BucağıYaylaköy anlamı
  Tekirdağ ili, Malkara ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Yaylaköy anlamı
  Uşak ili, Eşme ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

  “Yaylaköy” için örnek kullanımlar

  Yaylaköy – Afyonkarahisar ilinin Dazkırı ilçesine bağlı bir köy Yaylaköy – Ağrı ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köy Yaylaköy
  Kaynak: YaylaköyYaylaköy, İzmir ili Karaburun ilçesine bağlı, denizden yaklaşık 1000 metre kadar yükseklikte olup engebeli bir arazi üzerindedir.
  Kaynak: Yaylaköy, KaraburunYaylaköy, Uşak ilinin Eşme ilçesine bağlı bir köydür. Tarihçe : ADI NEREDEN GELMEKTEDİR? A)ÇAKALIN DAMINDAN – YAYLAKÖYÜNE: Ali Baba Dağı’nın
  Kaynak: Yaylaköy, EşmeYaylaköy, Gerçek adı Elevit olup, (Ermenice :Եղնովիտ – Yeghnovit) Rize ilinin Çamlıhemşin ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe
  Kaynak: Yaylaköy, ÇamlıhemşinYaylaköy, Samsun ilinin Salıpazarı ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Yaylaköy, SalıpazarıYaylaköy, Mardin ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe : Yayla Köyünün Kürtçe adı Şeyhêliya dır. İsim Şeyh Ali’den geldiği
  Kaynak: Yaylaköy, MardinYaylaköy, Şırnak ilinin İdil ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Yaylaköy, İdilYaylaköy, Samsun ilinin Asarcık ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Yaylaköy, AsarcıkYaylaköy, Edirne ilinin Keşan ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adı:Yayla sularından gelmektedir. Ayrıca Köyün Denizin adını aldığı
  Kaynak: Yaylaköy, KeşanYaylaköy, Manisa ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının bulunmus oldugu cografi konumundan kaynaklandıgı
  Kaynak: Yaylaköy, ManisaYaylaköy, Aydın ilinin Kuşadası ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köy,Denizli Çardaktan göç eden iki çadır yörük kabilesi tarafından
  Kaynak: Yaylaköy, KuşadasıYaylaköy, Eskişehir ilinin Mihalıçcık ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köy halkının nerden geldiği hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Yaylaköy, MihalıçcıkYaylaköy, Kastamonu ilinin Cide ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Yaylaköy, CideYaylaköy, Afyon ilinin Dazkırı ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün tarihi hakkında bilgi yoktur. Coğrafya : Afyonkarahisar ‘ın
  Kaynak: Yaylaköy, DazkırıYaylaköy, Ankara ilinin çankaya ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe Kültür: Köyün gelenek , görenek ve yemek leri hakkında: Köyün örf ve
  Kaynak: Yaylaköy, BalaYaylaköy, Burdur ilinin Tefenni ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Orta asyadan göçüp gelen oğuzların “Kınık” ve “kayı” boyu tarfından
  Kaynak: Yaylaköy, TefenniYaylaköy, Tekirdağ ilinin Malkara ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Yaylaköy, Malkara

  Devamını Oku
 • Hacılı:

  Yerleşim Birimleri Sözlüğü

  Hacılı anlamı
  Adana ili, Karaisalı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Hacılı anlamı
  Giresun ili, Alucra ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Hacılı anlamı
  Manisa ili, Adala bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Hacılı anlamı
  Samsun ili, Kavak ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Hacılı anlamı
  Samsun ili, Vezirköprü ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Hacılı anlamı
  Sinop ili, Ayancık ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Hacılı anlamı
  Tekirdağ ili, Susuzmüsellim bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Hacılı anlamı
  Tokat ili, Niksar ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Hacılı anlamı
  Tunceli ili, Pülümür ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.Hacılı anlamı
  Yozgat ili, Yerköy ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

  “Hacılı” için örnek kullanımlar

  Hacılı, Adana ilinin Karaisalı ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Hacılı, KaraisalıHacılı, Tokat ilinin Niksar ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Hacılı, NiksarHacılı, Sinop ilinin Ayancık ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Hacılı, AyancıkHacılı, Tunceli ilinin Pülümür ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün eski adı ‘Heciliye’dir. Kültür: Köyün gelenek, görenek ve yemekleri
  Kaynak: Hacılı, PülümürHacılı, Giresun ilinin Alucra ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Hacılı, AlucraHacılı, Yozgat ilinin Yerköy ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: tarihi çok eskilere dayanan köyümüzde eski zamanlara dayanan keçi kalesi
  Kaynak: Hacılı, YerköyHacılı, Tekirdağ ilinin Hayrabolu ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Hacılı, HayraboluHacılı, Manisa ilinin Salihli ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Hacili köyünün atalari, ortaasya dan gelen Türk boylarindandir.
  Kaynak: Hacılı, SalihliHacılı, Samsun ilinin Kavak ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe : Oğuz /Türkmen Oymaklarının Listeleri: Bu listelerdeki isimler Türkmen
  Kaynak: Hacılı, KavakHacılı, Samsun ilinin Vezirköprü ilçesine bağlı bir köy dür. Tarihçe: Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kaynak: Hacılı, VezirköprüAktutan Köyü’nün, Giretli, Hacılı, Temürlü (Bahçeli), İstoforlu (Esentepe), Toramanlı, Tarazallı, Ortamahalle, Bektaşlı, Muzgullu, Cücüklü
  Kaynak: Aktutan, GümüşhaneSalihlinin dogusunda beş köy, Mevlütlü, Yeni Mahelle,Torunlu,Yeşilova, Hacılı köyleri aynı atalari olan, kardeş köylerdir. Bu köyler
  Kaynak: Mevlutlu, SalihliBahrili, Bahşayışlı, Balabanlı, Bay (Baş), Bay Temürlü (Hacılı), Bederli, Bedil (Bedin), Begeşli, Beğdenizli, Beylikli, Bostancılıyan,
  Kaynak: Türkiye TürkmenleriDurallar Köyü, Avşar boyunun Dur Ali (Tur Ali) Hacılı obasına mensup Türkmenler ‘den oluşmaktadır. Bu Türkmenler hakkında çeşitli
  Kaynak: Durallar, KırcaaliBozdoğan , Melemenci , Sırkıntı , Karsantı , Kara Hacılı gibi oymaklar Çukurova ‘da; Menteşe , Aydın , Kütahya ve Ankara sancak larında
  Kaynak: OymakAhılı’dan Ağapınar’ın Hacılı köyüne gelmişler. Ancak orayı beğenmeyip kendilerine daha sonra köyün şimdiki yerine yakın bir yeri
  Kaynak: Polatyurdu, Keskin

  Devamını Oku
Sponsorlu Bağlantılar